tradicni čínské medicíny

 In Food and Nutrition, Health News, Zen-Touch™ Shiatsu

tradicni cinske mediciny

8. kroků ke tradiční  čínské medicíny 

Co je „tradiční čínská medicína“?

To čemu dnes říkáme tradiční čínská medicína je systém léčebných metod, starých již neuvěřitelných 5 000 let! Kořeny tohoto učení najdeme v čínské filosofii, v učení o Jinu a Jangu nebo o Pěti prvcích. Jedná se o systém, který zakládá na chápání člověka jako nedílné součástí přírody. Jakákoli nemoc člověka vzniká primárně z nerovnováhy jinu a jangu v lidském těle a duši.

Léčení pomocí čínské medicíny:

Tradiční čínská medicína v průběhu dlouhých let, kdy byla praktikována vytvořila osm kroků, které mají každého člověka pomoci navést na cestu léčení těla i duše.

tradicni cinske mediciny

  1. MEDITACE

Prvník krokem léčby téměř jakékoli bolesti by měla být meditace – usebrání se do svého vlastního nitra. Meditace by měla probíhat v ideálním případě na klidném místě, kde nás neruší vnější vlivy. Pokud nemáte s meditací žádné zkušenosti pomoci může zaměření mysli na vlastní dech nebo tlukot srdce. Naše mysl v klidné chvíli dokáže sama identifikovat problém, který nás trápí a začít jej automaticky řešit. Jinými slovy náše mysl nás navede k tomu jaké změny máme udělat ve svém životě, abychom se cítili lépe.

 

cinske mediciny

Breathing deep. meditating quietly sitting i

  1. GEOMANTIE – FENG-ŠUEJ

Pokud meditace nepomohla vyřešit naše problémy, další krokem může být to, čemu dnes nejčastěji říkáme „feng-šuej“. Měli bychom se tedy zamyslet nad naším životním prostorem, nad naším domovem. Pokud meditace nepomohla, možná není problém v nerovnováze energií v nás, ale v naší ložinici, v našem domě. Zkuste se proto zamyslet, přestěhujte nábytek!

  1. ASTROLOGIE

Pokud ani to nepomůže měli bychom věnovat pozornost naší osobní astrologii. Každý z nás se narodil v jiné době na jiném místě. Konstalace hvězd taková jaká byla v momentě našeho narození ovlivňuje naše životy doslova na každém kroku. A může to být proto právě astrologi, která nám pomůže pochopit zdroj našich problémů.

tradicni cinske mediciny

  1. CHI – Cvičení

Když ani astrologie nepřinese radu, kterou potřebujeme, dalším krokem je cvičení. Zkuste si například zacvičit Taichi. Nekteří z nás pracují v sedavém zaměstnání a tělo prahne po protažení. Jiní mají možná z přílišné námahy problémy se zády nebo s plotýnkami a potřebují zádům ulevit. Pokud nevíte jak začít, přijďte se Taichi zacvičit s námi! Každý čtvrtek od 18.00 – na adrese Thámova 7, Praha.

tradicni cinske mediciny

  1. Jídlo

Posledním krokem, který může každý z nás udělat pro své tělo pouze pomocí svého zdravého rozumu, je změna stravování. Žijeme v době, kdy konzumujeme obrovské množství nejrůznějších polotovarů, které jsou často bohaté především na přidané chemikálie. Zamyslete se nad tím, kolik čerstvých potravin obsahuje Váš jídelníček. Kolik kávy a na kofein bohatých čajů pijete? Kolik smažených jídel denně jíte? Jak často si dopřáváte cukrovinky ze supermarketů?

tradicni cinske mediciny

  1. Masáže

Pokud předchozí kroky nepomohou s řešením Vašich problémů, je čas se obrátit pro rady a pomoc na někoho dalšího. Masáže mohou mít až zázračné účinky. Naše podvědomí touží po fyzickém kontaktu s druhou osobou. Při shiatsu masáži dokáže te, kdo masáž poskytuje objevit i ty Vaše zdravotní komplikace o kterých jste sami nemuseli vědět. Zen-Touch terapie je pak zcela inovační forma shiatsu masáže vynalezená Seymourem Koblinem. Tato forma masáže přináší mnoho výhod.

tradicni cinske medicinyclean wing tradicni cinske mediciny

  1. Akupunktura

Již poněkud krajním krokem je přistoupení k akupunktuře. Tedy k další tradiční léčebné metodě, která má původ v čínské medicíně. Při praktikování této medody jsou do pečlivě určených míst na pacientově těle zapichovány drobné jehličky. Tímto způsobem dochází v těle k regulaci proudů životní energie. Nerovnováha je vyrovnávána.

  1. Medicína (Byliny a léky)

Léky jsou až posledním řešením, ke kterému bychom se měli uchýlit teprve ve chvílích, kdy žádný z předchozích 7. kroků nepřináší úlevu. Moderní léčiva poskytují sice účinně dočasnou úlevu od symptomů, mnohdy ale neřeší příčinu našich problémů. Pokud jsme nuceni své tělo léčit, měli bych volit vždy raději přírodní metody. Nejlépe můžeme využít sílu lokálních bylin.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

Start typing and press Enter to search