Zen-Touch Shiatsu VIDEO:

.Zen-Touch Front  Zen-Touch Back    Zen-Touch Pregnancy  Zen-Touch neck    Zen-Touch Chair massage   Zen-Touch Heath  Assessment and recommendations

Co je Zen-Touch™ ?

Zen-TouchTM je inovační metoda vytvořená Seymourem Koblinem, která kombinuje shiatsu, akupresuru a východní/asijské masáže a práci s tělem.
Praktikující vyvíjejí tlak, zatímco postupně protahují končetiny. Práci doprovázející soucit, respekt a „energetická empatie“ slouží ke stimulaci toku chi, cirkulace a vitality.
Každý dotyk kombinuje diagnostiku a terapii, jak praktik citlivě reaguje na jedinečnou kondici každého klienta. Duální cesta v léčení – pro klienta i praktika.
Všestrannost technik vyrovnávání energie, „hlubokého držení“, protahování, techniky využívající lokty, chodidla, kolena nebo stimulující pohyby rukou; to vše poskytuje praktikovi široký repertoár metod umožňujících dosažení hlubokých změn u klientů.
Zen-Touch™ ovlivňuje podvědomí. Každá session je plynoucí a spontánní cesta improvizace do léčivé oblasti, která sídlí pod naším uvědomnělým vědomím. Zen-Touch™ praktik cítí jedinečné vyjádření toku Chi každé osoby a podporuje jeho přirozený pohyb směrem ke zdraví a léčení.  Setkání technik, východních vědomostí a intuice – „Vnoření se do Tao.“- K. Richard
„Cítila jsem prvky sofistikovaných masérských technik, zatímco jsem  vnímala, že má duše hovoří a zároveň je promlouváno k ní.” – M. Sydney
„Jsem muzikant, a proto jsem prociťoval, jak moje tělo a duch jsou při session laděny tak, abych mohl hrát život mistrovštějším způsobem. Moje praktikující Zen-Touch™ byla jako ladička. Její metoda/přítomnost mi dovolila slyšet můj absolutní tón umožňující vnořit se do mého vlastního bytí – nástroje, jehož funkce je rezonovat s harmonií hlubokého léčení a inspirace” – A. Leon
„Seymourův moderní pohled na vlastnosti tradičních energetických meridiánů v kombinaci s jeho improvizačním přístupem dýchá nový život do oblasti masáží/ práce s tělem.“ -Jeff St. Onge HHP, instruktor

Proč baví lidi praktikovat Zen-Touch™?
„Dělat tento styl práce s tělem je potěšením.  Z praktikování cítím ohromný zdravotní prospěch a mí klienti dosahují zásadních výsledků.”
K. R. Ridge, praktik

Zen-Touch™ demystifikuje tradiční východní modely jinu a jangu, pěti elementů, čtení těla a doporučení životního stylu tím, že je začleňuje do snadno pochopitelné perspektivy dnešních moderních dnů.

Zatímco filozofie a techniky Zen-Touch™ poskytují studentovi vydatný zdroj pro motivující studium, Seymour zdůrazňuje, že soucit, úcta a vyjádření přirozené vrozené moudrosti leží v srdci léčení.

„Zen-Touch™ mě představilo mému nejmocnějšímu spojenci… Intuici.” – F. Yousry, studentka

NAUČTE SE Zen-Touch™

Objevte Zen-Touch™ Shiatsu – mocnou a pečující formu energetické práce s tělem vyvinutou Seymourem Koblinem, zakladatelem SOHA a ISOHA.

Zen-Touch Shiatsu Technik – základní technika
Počet hodin: 45
Trvání: 3 víkendové kurzy
Cena: 15, 000 Kč  – včetně knih, instruktážních videí, praxe se supervizí
(zavolejte nám ohledně aktuální slevy při včasné registraci)

Popis programu

Tento inovativní přístup k akupresuře/shiatsu masáži byl vytvořen Seymourem Koblinem, zakladatelem School of Healing Arts a International School of Healing Arts. Kombinuje východní energetické a intuitivní metody a vyvolává hluboké regenerační zdravotní efekty vyrovnáváním energie životní síly těla. Certifikát Zen-Touch™ Shiatsu Technik je navržen pro dokonalé ovládnutí tohoto stylu masáží.

Certifkát Zen-Touch  Shiatsu Technik

Zen-Touch™ Shiatsu I – základní techniky

Zen-Touch™ Shiatsu II – pokročilé techniky (ZT moves/ Zen-Thai- Touch)

Zen-Touch™ Shiatsu III – čtení těla, osud a intuice

Praktická část: evidence 25 ošetření různých klientů a závěrečná praktická zkouška přímo se Seymourem Koblinem

skripta, anglicky, česky: Art of Zen-TouchTM /Umění  Zen-TouchTM

V knize umění Zen-Touch™ najdete odvážné příklady životního stylu, diagramy, fotografie a poezii inspirovanou praktickou a oči otevírající zkušeností jak pro studenty, tak i pro pokročilé praktiky. Doprovodné video demonstruje toto umění v pohybu. Kniha a video jsou ideální technické nástroje jak pro skupinovou výuku, tak pro individuální studium.

Zen-Touch Shiatsu Praktik(-čka)/Instruktor(-ka) – pokročilá technika
Počet hodin: 500
Trvání: 12-24 měsíců
Cena:  100.000 Kč – cena obsahuje Certifikát Zen-Touch™ I, II, III
(zavolejte nám ohledně aktuální slevy při včasné registraci)

Popis program:

Studium jde více do hloubky tradičního učení, pod supervizí Seymoura si student osvojí pokročilé techniky, diagnostiku zdravotního stavu, navržení doporučení a komunikační schopnosti. Cílem studia je také objevit různé přístupy, aby si student vybral svou cestu a vytvořil si stůj vlastní styl práce. Certifikát Zen-TouchTM praktik(-čka)/instruktor(-ka) obsahuje Certifikát Zen-Touch™ I, II, III a další povinné kurzy:

 • Komplet ZT I, II, III – opakovaně v pozici asistenta učitele
 • Tradiční prostředky domácí léčby 15 hodiny
 • Tradiční čínská medicína 15 hodiny
 • Základy výživy 9 hodiny
 • Úvod do léčivých bylin 6 hodiny
 • Komunikace s klientem 15 hodiny
 • Vodní shiatsu 15 hodiny
 • Další teoretický i praktický trénink a zkoušky se supervizí Seymoura Koblina a 10 soukromých lekcí se Seymourem

  Zen-Touch  Shiatsu

Po přečtení následujících předpokladů pro to stát se Zen-TouchTM praktikem/instruktorem, zájemci nechť napíší krátký dopis Seymourovi Koblinovi, obsahující důvody, proč by se chtěli stát ZT instrukorem.

Pro získání titulu Zen-Touch™ Practitioner/Instructor musíte mít úspěšně absolvováno:

v ZT Technician: ZT I, II, III/ Body Reading, Destiny &Intuition 110 hrs

ZT Technik: ZT I, II, III, Čtení těla, Osud & Intuice  110 hodin

*Komplet ZT I, II, III jako “opakující student/asistent učitele přibližně 45 hodin

Zen-Touch™ postupy/pohyby:…………………32 hodin

 • zahrnující: umění zanechat po držení bodu dojem, že ruka je stále na klientovi = “vtištění bodu” (Point Impression); proudění energií (Energy Currents); mobilizace a pokročilé tecniky na zádech a doporučení/ ohodnocení vycházející z hary (Articulations, and Advanced Flow techniques and Hara assessment/recommendations); časové vrstvy (Time Layer); techniky transformující životní výzvy (Life Challenge Transformation Technique/LCTT).

Vztahy mezi obory celostní medicíny  32 hodin minimum (účast – může se lišit v závislosti na individuální odborné způsobilosti)

 Přibližný celkový počet hodin= 500

Zen-Touch Shiatsu

Zen-Touch™ Shiatsu Hara/abdominal center

 Zen-Touch Shiatsu

Způsobilost vyučovat v sobě zahrnuje různé schopnosti a dovednosti, které jsou od praktiků vyžadovány. Zájemci si zdokonalí své dovednosti s následnou možností získat Certifikát instruktora.

v Znalosti ze všech výše zmíněných kurzů a lekcí, přes souvislé praktické zkušenosti získané z privátní praxe, účastí na kurzech/lekcích, z opakovacích kurzů, a zkušeností s klienty na základě celostního terapeutického přístupu.

 • *Komplet ZT I, II, II jako opakující student/ asistent učitele přibližně 90 hodin (jednou již absolvován jako regulérní student)
 • Pomoc při ZT I, II, III, pod dohledem certifikovaného instruktora.
 • **Účast na Zen-Touch™ aspirantských setkáních, teoretickém a praktickém tréninku vedeným Seymourem Koblinem.
 • **Soukromé lekce/ s malým počtem studentů se Seymourem, týkající se různých aspektů Zen-Touch™ (techniky, komunikační dovednosti, doporučení…).
 • Diplomová práce: Vypracování 5 – 10 stránkové práce, která shrnuje a popisuje, jak začleňujete vaše specifika do práce Zen-TouchÔ, např. jógu, hypnoterapii, léčbu zvukem, 5 přeměn, terapii pomocí bodů Yu…. Diplomová práce má obsahovat úvod (vytyčení cílů, záměru práce), případové studie (odhady a doporučení, sledování, souhrn a závěr o 3- 5 klientech). Práce bude zakončena stručným přehledem vašeho výzkumu, nabytých poznatků a výhledy do budoucna týkající se vaší práce.

Diplomovou práci nemusí dělat ti, kteří vyučovali ZT po dobu pěti let.

Poplatky:

 • Každý kurz, lekce – standardní cena, cca 3000 Kč/ víkend/ 15 hodin
 • **Zen-Touch™ stáž = $1000/ 20000 Kč. Tento nevratný poplatek je mimo veškeré ostatní školné/ poplatky za kurzy. Ohodnocuje čas, který s vámi Seymour stráví individuálně nebo v malých skupinkách mimo regulérní kurzy (** viz výše). Počet hodin se může pro každého aspiranta lišit. Poplatek je možné splácet. $100/měsíčně s tím, že celková cena je navýšena o $100.

Úspěšné dokončení všech požadavovaných kurzů a stáží je požadováno k získání Certifikátu Zen-Touch™ Practitioner/Instructor. Tento titul může být uveden na propagačních materiálech, vizitkách, letácích… Se souhlasem Seymoura může aspirant obdržet Certifikát Zen-TouchÔ Practitioner dříve než získá titul instruktora.

Absolventi jsou akceptováni jako členové AOBTA (American Organization Body Work Therapies of Asia) a mohou složit zkoušky pro získání certifikátů “AOBTA instructor” .

The Zen-Touch™ Practitioner/Instructor studijní kurz je jeden z unikátních výukových programů v U.S. a Evropě. Je založen na odbornosti a ne na počtu hodin, a podněcuje individualitu každého aspiranta. Je to cesta a lekce na ní naučené jsou přednější než získání titulu a diplomu. Zavazuji se k tomu, že se vám budu snažit ulehčit co nejvíce tuto cestu. Největší prospěch vám pravděpodobně přinese vyhnutí se očekávání kdy a zda budete promovat, učit nebo “končit”. Zen-Touchä se stále proměňuje, a stejně tak dlouho, jak vy se budete těšit z této cesty, tak budu mít radost i já.         ~Seymour Koblin~

 

Most Recent Projects
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

Start typing and press Enter to search