tai-chi-instruktor
Počet hodin: 100

Dokončení: 6-24 měsíců
Cena: 20 000 Kč 

TAI CHI INSTRUKTOR (-KA)  tai-chi-form-practitioner-instructor
tai-chi-form-practitionerinstructor V Číně se o tai chi říká, že „Praktikování těchto způsobů opakovaně je jako šplhání na vysokou horu – čím výše se dostaneme, tím jasněji vidíme. Pociťujeme klid čistého nebe a proudu řeky, cítíme extázi v prožívání jednoty těla, mysli a duše, jakoby nás obejmula nebesa a země spojená s přírodou“.

tai-chi-instruktor

Popis progamu

tai-chi-instruktor

Tai Chi self defense snake creeps down

Program zahrnuje přibližně 100 hodin přidaných k původním hodinám potřebným pro certifikát instruktora čchi-kungu, kterými je ideální začít. Dále jsou zahrnuty skupinové lekce, individuální lekcí a instrukce s dozorem, velká forma Jang, malá forma Jang, double edge (dvojité ostří), broad sword (široký meč), push hands a použití sebeobrany. V tomto kurzu se naučíte hlubokým znalostem, kdy někteří studenti budou potřebovat více či méně přibližně odhadnutých hodin. Až student získá potřebné dovednosti, bude následovat test z různých forem tai chi, čchi-kungu a nei-kungu, který povede Seymour nebo jiný zkušený instruktor. Následně se dohodnou, zda bude studentovi udělen certifikát a/nebo zda je třeba ještě něco zlepšit a vyladit.
tai-chi-form-practitioner-instructor

tai-chi-instruktor

Tai- chi chuan – Golden rooster stands on one leg

Tai chi oficiálně zvané tai chi chuan znamená nejlepší závěrečná pěst. Tai chi začalo proto, aby začlenilo síly přírody (jang a jin) do bojových umění. Když jsou tyto správně uspořádané přirozené pohyby těla propojeny s dechem a klidnou koncentrovanou myslí, tai chi se stává velmi účinným bojovým uměním, které lze provádět v jakémkoliv věku a zároveň nám poskytuje velký zdravotní prospěch. Aplikace sebeobranných tai chi pozic nám umožní použít přibližně 110g k odklonění zhruba 455kg, změna pozice, vycentrování se a vyvážení přírodních vnějších sil nás uschopní udržet se pevně a stabilně, zatímco v našich životech bude vznikat mnoho vyčerpávajících bojů. Když zůstaneme ukotveni v našem středu se silným základem, náročné životní situace, jako jsou hádky, stres a nemoci, se stanou vítanými vylaďujícími katalyzátory, nejen k rozvoji našeho vědomí, ale také na naší cestě smyslu života. Praktikování tai chi rozvíjí čchi (energii v pohybu), shen (klidného a bdělého ducha, jež vyvažuje všechny mentální funkce) a jinový životní základ (zásobárnu energie, která se kondenzuje, aby tvořila základ a rozšiřovala se jako katalyzátor tvořivé síly každé tělní struktury a lidské funkce).

tai-chi-instruktor
Ke studentům našeho kurzu se můžete přidat kdykoliv.

Most Recent Projects