tai-chi-instruktor
Počet hodin: 100

Dokončení: 6-24 měsíců
Cena: 20 000 Kč 

TAI CHI INSTRUKTOR (-KA)  tai-chi-form-practitioner-instructor
tai-chi-form-practitionerinstructor V Číně se o tai chi říká, že „Praktikování těchto způsobů opakovaně je jako šplhání na vysokou horu – čím výše se dostaneme, tím jasněji vidíme. Pociťujeme klid čistého nebe a proudu řeky, cítíme extázi v prožívání jednoty těla, mysli a duše, jakoby nás obejmula nebesa a země spojená s přírodou“.

tai-chi-instruktor

Popis progamu

tai-chi-instruktor

Tai Chi self defense snake creeps down

Program zahrnuje přibližně 100 hodin přidaných k původním hodinám potřebným pro certifikát instruktora čchi-kungu, kterými je ideální začít. Dále jsou zahrnuty skupinové lekce, individuální lekcí a instrukce s dozorem, velká forma Jang, malá forma Jang, double edge (dvojité ostří), broad sword (široký meč), push hands a použití sebeobrany. V tomto kurzu se naučíte hlubokým znalostem, kdy někteří studenti budou potřebovat více či méně přibližně odhadnutých hodin. Až student získá potřebné dovednosti, bude následovat test z různých forem tai chi, čchi-kungu a nei-kungu, který povede Seymour nebo jiný zkušený instruktor. Následně se dohodnou, zda bude studentovi udělen certifikát a/nebo zda je třeba ještě něco zlepšit a vyladit.
tai-chi-form-practitioner-instructor

tai-chi-instruktor

Tai- chi chuan – Golden rooster stands on one leg

Tai chi oficiálně zvané tai chi chuan znamená nejlepší závěrečná pěst. Tai chi začalo proto, aby začlenilo síly přírody (jang a jin) do bojových umění. Když jsou tyto správně uspořádané přirozené pohyby těla propojeny s dechem a klidnou koncentrovanou myslí, tai chi se stává velmi účinným bojovým uměním, které lze provádět v jakémkoliv věku a zároveň nám poskytuje velký zdravotní prospěch. Aplikace sebeobranných tai chi pozic nám umožní použít přibližně 110g k odklonění zhruba 455kg, změna pozice, vycentrování se a vyvážení přírodních vnějších sil nás uschopní udržet se pevně a stabilně, zatímco v našich životech bude vznikat mnoho vyčerpávajících bojů. Když zůstaneme ukotveni v našem středu se silným základem, náročné životní situace, jako jsou hádky, stres a nemoci, se stanou vítanými vylaďujícími katalyzátory, nejen k rozvoji našeho vědomí, ale také na naší cestě smyslu života. Praktikování tai chi rozvíjí čchi (energii v pohybu), shen (klidného a bdělého ducha, jež vyvažuje všechny mentální funkce) a jinový životní základ (zásobárnu energie, která se kondenzuje, aby tvořila základ a rozšiřovala se jako katalyzátor tvořivé síly každé tělní struktury a lidské funkce).

tai-chi-instruktor
Ke studentům našeho kurzu se můžete přidat kdykoliv.

Most Recent Projects
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

Start typing and press Enter to search